Skip to main content

Ostukorv

Close Cart

Haruu x Saara Pius: rõivaid valides lähtun alati materjalist, kvaliteedist ja et oleks soe!

Saara Pius – naine, keda pikemalt ei peakski tutvustama, sest tema sära ja olemasolu pole tundmatu pea ühelegi eestlasele. Näitleja, ema, abikaasa – seda kõike mängleva kerguse ja suure elurõõmuga.

Paljud tema väärtused ühtivad ka Haruu perega ning just seetõttu meil on tohutult suur rõõm, et Saara on leidnud tänaseks tee ka meieni! Uurisime Saaralt lähemalt, millest on tema stiil inspireeritud, kuidas keskonnateadlikult rõivaid valida ning mille põhjal teha teha moeotsuseid pere väiksematele? Loe lähemalt.

Saara, näed alati vapustav välja! Kuidas kirjeldaksid ise enda stiili ning uidas oled enda moe eelistusteni jõudnud? Kas on keegi, kes on sind mõjutanud ja inspireerinud moemaailmas? 

Ega ma päris täpselt ei saagi aru, mis see minu stiil on. Päeviti ja aastaajati on see erinev. 

Suvel ketsid, teksad ja pusad. Talvel aga saapad, teksad ja kampsunid. Lihtne ja tagasihoidlik! Erilistel puhkudel seelikud ja kontsad. Võin olla nii elegantne ja naiselik, kuid järgmisel hetkel mugav ketsidega tänavaplika. Oleneb tujust ja päevast!

Kipun kuhjama palju igasugu asju kokku, aga neid omavahel kombineerida lõpuks siiski ei oska ja siis ikka käin paari lemmiku esemega ringi. Enamasti tahaks, et oleks iga päev stilist, kes ütleks mida ja kuidas kanda. 

Maast madalast on mind loomulikult mõjutanud ja inspireerinud minu ema. Tal oli hunnikuga kontsakingi, sest need oli toona moes ja tossudega ei käidud. Siis ma salaja neid proovisin ja imetlesin. Tema naiselikkus ja enese eest hoolt kandmine, sättimine on ka minusse kindlasti üle kandunud. Mul on vaja aega, et ennast sättida ja valmis panna. Lastega olen muidugi pidanud õppima ka kiiruga kõike tegema. Enamvähem…

Kuna ma käisin põhikoolis, kus oli koolivorm, siis eks ka sealt mingid mõjutused. Seal olid hästi madala kontsaga kingakesed alati teemas ja muidugi seelikud. Tänapäeval on mood ühtlustunud. Naised võivad ka meestemaailmast kõik riided leida. Kõik on unisex. 

Aga kui moemaailmast rääkida, siis mul konkreetseid mõjutajaid olnud ei ole. Moe kui sellise avastasin vist üldse väga-väga hilja. Võib-olla alles viimased 7 aastat olen jälginud pingsamalt mis toimub. Kuna selle aja sisse on mahtunud mul kahe lapse sünnitus, siis keha muutustega seoses on riidekapis olnud palju segadust ja eneseleidmist. Alles nüüd on kujunenud arusaamine, mis minu jaoks sobib ja mis mitte. Eks ma leiutan veel siiani! 

Internetis, ajakirjades tuhlamine ja e-poodides skrollimine on nii ajamahukas, et pigem ajab see natuke närvi. Seega ma väga ei ürita iga uue moesuunaga kaasas käija. Riietun nii nagu mugav on ja mulle sobib. Ei ole vaja kanda midagi, mis su kehatüübiga üldse kokku ei sobi – olgugi, et see on parasjagu jube moekas. Mood tuleb ja läheb. Stiil on ajatu ja püsiv, see tuleb lihtsalt üles leida. 

Mis on olnud seni Sinu suurimad moeapsakad? Kas Sul on äkki mõni naljakas lugu jagada selle osas?

Moeapsakaid meelde ei tule. Selline tunne, et kui iseseisva elu peale läksin, siis kogu ülikoolis käimise aeg oli mul üks suur moeapsakus. Aga teatrikool ja hipstergrunge stiil sobis justkui kokku. Värvilised sukad, veidrad kleidid, kontsad ja punane nahktagi. Uhh…

Vahel kipun ülepingutama riietumisega. Riietun liiga pidulikult üritusele, mis ei ole nii pidulik ja ka vastupidi. Ükskord läksin ühele päevasele üritusele moemajja, milles esitleti uut kollektsiooni. Olin aga riides nii tavaliselt, et kui kohale jõudsin ja nägin kõiki tähtsaid inimesi kell 12 päeval tutikalt üles mukituna ning mega lahedalt riietatuna, siis oli küll korraks veider. Ma ei tea, kas see on nüüd moeapsakas, aga mul tõesti oli veider!

Mille järgi valid endale rõivaid? Kas teed teadlikult keskkonnasäästlike moevalikuid?

Kindlasti tahaks, et ma teeks rohkem keskkonnasäästlikke valikuid. Igapäevased rõivad seda juba paljuski on. Tahan aina rohkem kvaliteeti. Kašmiir, siid, meriinovill, kvaliteetne teksa ja puuvill – imeline!

Hindan väga ka inimesi, kes suudavad kapselgarderoobi pidada. Ma selles nii osav ei ole kahjuks. Aga kuna mu kapp on täis paljuski ka esinemisriideid, siis kašmiiri ja meriinovilla toodetega paraku laval ei sära. Sel juhul tuleb mul vahepeal otsida asju ka kiirmoe maailmast – nii kurb kui see ka ei ole.

Rõivaid valin enamjaolt kanga järgi, kui on käegakatsutavalt hea ja mõnus kangas, siis on juba hästi. Kuna ma olen pisikest kasvu ja kannan väikest suurust, siis paljud brändid on tihtipeale minu jaoks välistatud. Tean, et nende 34 suurus on mulle suur. Aga seda juhtub harva. Näiteks Zara või Ivo Nikkolo püksid on sageli mulle kõik pikad ja natuke laiad. Seda juhtub tihti, et nõelun kodus paljud rõivad lühemaks või kitsamaks. 

Aga eks mul on mõned väljakujunenud brändid kust tean, et saan oma riided. Olen ilmselt üsna tagasihoidlik ja väga ekstravagantseid asju ei otsi. Seda isu realiseerin lavalaudadel. Hirmkalleid asju ei osta ja kalleid brände taga ei aja. Eesti moeloomingul hoian loomulikult silma peal. Mõnikord satun ka kirbukatesse, kuna lastele ma sealt tihti asju otsin. Vahel saan ka sealt endale miskit, aga olen täheldanud, et kirbukatest saadud asju kannan millegipärast harva. 


Külm aeg on käes – kuidas talvel riietuda soojalt ja mugavalt, ent siiski stiilselt? Mis on Sinu nipid?

Kuna ma olen suur külmavares, siis käin külmal ajal enamasti nagu Michelin ringi. Valin pigem selle, et oleks soe kui et moodne. Vahel vaatan mingeid tänavamoe pilte ja imetlen neid, kes käivad kontsasaapad, miniseelik ja ilus mantel hõlmad laiali lehvimas, aga Eesti reaalsus on siiski see, et 8 kuud aastast kannan enamjaolt ühte ja sama suurt paksu poolde säärde “magamiskotti” nagu ma naljatledes ütlen nende jopede kohta.
On stiilsed või mitte, mul pole õrna aimugi ja otseselt ei huvita ka. Kui on autoga liikumist ühest kohast teise, siis natuke saan ilusamat mantlit või moekamat jakikest kasutada. 


Tõepoolest, oluline on püsida soojas ja terve! Rääkides aga perest ja moest: kuidas valid pere väiksematele rõivaid? Millest lähtud peamiselt neile rõivaid valides?


Alati kui meil lastega mingi filmimine või reklaami/ajakirja pildistamine toimub, kus stilist lapsed riide paneb, siis nad on nii nunnud ja ilusad. Mul siis kohe kihvatab südames, et miks mul pole viitsimist neid niimoodi stiilselt riide panna iga päev. Aga muidugi nad on nunnud ja ilusad mu jaoks niikuinii, ükskõik mida kandes!

Ma tõesti ei näe põhjust, miks neile hirmkalleid uusi riideid koguaeg osta. Nad kasvavad kohe ju nendest välja ja pealegi enamus riideid me saame õnneks siit-sealt tuttavatelt. Palju tuhlan samuti taaskasutuses ja marketplace’is. Mõne jaoks on see tavaline, aga kui pusa maksab 100€, siis mul jääb ikka suu lahti. Laste puhul on oluline, et riided oleksid mugavad, ja ilmastikukindlad. Nad ilmselt ei oleks ka nõus panema mingeid kangeid teksaseid ja mantleid, mis ei pea vett ega sooja. 

Oleme igati sama meelt Sinuga! Aga räägi – mis on Sinu 2 go-to riideesest või aksessuaari, mis Sul on alati olemas ja mida on lihtne stiliseerida teiste esemetega?

Väga hästi sobivad ja istuvad teksad ning kvaliteetne kampsun. Need on minu must haves!

Mis on kõige vanem ese Sinu riidekapis? Miks just see? Kas kannad seda vahepeal ka tänasel päeval?

Kõige vanem on ilmselt üks 40ndatest pärit õhtukleit, millega käisin kunagi presidendi vastuvõtul. Seda kleiti imetlen vahel siiani. Selle kangas on nii eriline ja samuti teadmine, et see on käsitöö. Olen kindel, et see on suhteliselt ainulaadne. 

Aga kui mõelda, et milline riideese on mul kapis kõige kauem olnud…siis ausalt öeldes ei oskagi öelda, ma olen tõesti päris tihe ringi vahetaja ja müünud palju kirbukates oma riideid. Otseselt pole mul ka mingeid sentimentaalseid asju – ma ei seo end asjadega.

Sinu lemmikud HARUU valikust on:

Kannan hetkel külma ilmaga igapäevaselt meriino tuukrimütsi ja salli – fännan seda nii väga! Praktiline ja soe. Imetlen alati ka Haruu kimonosid. Kui inimesed neid kannavad, siis on kohe ilus vaadata.Kui tore on seda kuulda! Lõpetuseks – mis Sa arvad, mis teeb Sinu arvates inimese tõeliselt ilusaks ja silmapaistvaks?

Ilus ja silmapaistev inimene on see, kelle silmad säravad. Kes teeb suure pühendumusega asju, mis talle väga meeldivad. Kes leiab lisaks tööle ka puhkust ja aega endale. Kes on lahke, soe, viisakas ja hea inimene. Kes hoolitseb enda eest ja kes naeratab! Naeratage! 

Leave a Reply