Skip to main content

Ostukorv

Close Cart

Elina Naan: mulle meeldib teadmine, et brändi taga on armastus ja jätkusuutlikus!

Elina Naan on autor, kes kirjutanud 2 luuleraamatut, juhtinud podcasti Armastusest, asutanud Kuu Ruum stuudio, õppinud EBSis juhtimis-coachingut ja asutanud algatuse Südamekirjad. Armastab loodust ja loob enamasti läbi sõnade või sõnastuste, kirjutades artikleid ning modereerides vestlusi. Elina peab oluliseks vaimse ja füüsilise tervise tasakaalu, aidates organisatsioonidel ja eraklientidel hoida end paremas vormis läbi inspiratsiooni koolituste ja kõnede.


Kuna Haruu kannab Elinaga üpris paljuski samasuguseid väärtuseid, on ka meie teed põimunud. Nüüd avanes meil ka võimalus intervjueerida Elinat!


Järgnevas artiklis saad lugeda, kuidas jätkusuutlikult ja mugavalt end stiliseerida, millised on Elina soovitused pere väiksematele rõivaste valikul ning nipid pidustuste hooajaks. Mõnusat lugemist!

Kuidas kirjeldaksid enda stiili? Kuivõrd jälgid trende ja hetke moodi? Kas on midagi, mis Sind viimasel ajal eriti kõnetab? 

Hmm. Ma ise vist kuidagi enda välimuse ja stiili peale ei mõtle juba aastaid. See on nii väljakujunenud ja koosneb ilmselt märksõnadest: kihid, naturaalne, trendi-mitte-jälgiv ja kannan-mida-tahan!

Samal ajal on minus totaalne kiiks – ma pole nõus kandma ühtegi asja, mida stilistid soovivad mulle midagi selga panna! Toetan aga hea meelega väiketegijaid, soetan vintage esemeid ja proovin aina enam massimoodi oma ostudega mitte toetada.

Trende ma ei järgi. Pigem olen tiinekast saati olnud kuidagi ajast alati ees, seda läbi oma rõiva kandmiste ja tunnetusega. Tihti on nii, et kui ma midagi kannan, siis teistel on natuke imelik, aga 2-3 aastat hiljem kannab kogu seltskond taolisi asju. Mina olen selleks ajaks siis juba edasi liikunud. Forever basic asjad loomulikult ei kao kuskile.

Mida jälgid peamiselt rõivaste/aksessuaaride valikul?

  1. Materjal.
  2. Kas see on “minukas”.
  3. Mugavus.
  4. Mõtlen, kas see sobitub olemasolevaga (capsule garderoob) ja kui kauaks see uus asi mu garderoobi jääb.


Kes on Sind kõige enam inspireerinud moemaailmas? 

Ma ei hoia enam ammu-ammu ennast moemaailmaga teadlikult kursis – on palju põnevamaid teemasid minu jaoks olemas, mis mind erutavad ja millele oma aega annan. Aga, kui kuidagi moemaailma poole kiikan, siis läbi lugude ja isikute – niimoodi leian vahel tee nende loominguni. Moelooja isik, persoon ja tema MIKS peab mind kõnetama. Siis on asjal sügav võlu!

Millised on Sinu TOP 3 eset, et luua pidulikku meeleolu enda outfitti?

  1. Suured kõrvarõngad.
  2. Kõrge piht.ˇ
  3. Kontsad.

    .. ja ongi olemas!

Kuidas leidsid tee Haruuni? Mida hindad Haruu brändis kõige enam? 

Mulle meeldivad pereärid. Just see teadmine, et armastus on brändi taga. Haruu jäi esmalt silma sellega, et kollektsioonid olid lastele ja suurtele – mõlemale korraga.

Ja teisalt kvaliteetne materjal – minu jaoks on hästi oluline, et keha saab hingata ning et saab kihte kanda.


Sinu 2 TOP lemmikut Haruu loomingust:

  1. Meriino “soe pesu”, mis on tegelikult ühelt poolt kantav justkui dresside komplekt ja teisalt isegi kleitide, kimonote alumine kiht!
  2. Siidi peo – pidžaama. Tahaks kogu aeg selles rullida, nii kodus kui peol. Lihtsalt ebamaiselt sulav on see siid naha vastas.

Kuidas valid pere väiksematele rõivaid? Mida oled märganud nende eelistustes? 

Kui laps oli väiksem ja sain enamiku riietest talle ise valida, siis loomulikult eelistasin naturaalseid materjale ja ilmastikukindlaid komplekte. Praegu ongi huvitav jälgida, kuidas varateismelist inspireerida jätkusuutlikumaid valikuid tegema, samal ajal kui huvi kiirmoemaailma vastu köidab, sest kihvte ja odavaid asju saab ta osta oma taskuraha eest.
Ütleks nii, et kui mina ostan lapsele riideid, siis otsustame koos, aga lasen tal endal teha omi valikuid oma taskurahaga, sest me kõik peame läbi tegema erinevad arengufaasid ja ma liiga palju keelamisse ei usu. Õnneks ta täiega fännab mu stiili – nii et loodetavasti inspireerin!

Kas Sul on nippe, kuidas lihtsalt stiliseerida igapäevaseid rõivaid pidulike esemetega, ilma et peaks kogu garderoobi välja vahetama? 

Ma ise armastan täiega kihte. Varem, kui rohkem joogatunde andsin, siis lendas pärast klassi joogariietele peale kleit, tennised ja tagi, lisasin kõrvakad ja kaabu ning olin valmis koosolekuteks linnas või muudeks kohtumisteks. 


Kui pidulikkusest rääkida, siis vahel polegi muud vaja, kui punast huulepulka, suuremaid kõrvakaid ja tossud kontsade vastu vahetada. Jätta selga pusa, aga panna alla sädelev seelik või lisada ülemisele osale pintsak. Sobitamine ja mõne esemega stiliseerimine on mõnus mäng!

Milline on see 1 rõivaese, mis on läbi aegade tuletanud Sulle meelde ühte kindlat mälestust? Kas Sul on mõni selline ese olemas? Jaga meile!

Huvitav, et mulle tuli selle küsimusega meelde vanaisa kasukas, mille taskutes hoiti patakatega sularaha. Vahel vaatan oma kasukaid ka selle tundega.

Sinu 3 soovitust talvehooajaks – kuidas püsida stiilne, õnnelik ja terve? 

Ma arvan, et prioriteet pole püsida stiilne. Kõige olulisem on püsida olemas iseendana – ja tõepoolest stiil saab seda toetada. Aga päriselt olulistest asjadest: tagada kehale piisavalt liikumist ja vitamiinide tase korras hoida. Õnnelikkuse osas – hoida oma lähedasi ja lubada ennast hoida.
Ja reaalselt stiilist rääkides: kanna seda, mida tahad! Seda, mis teeb Sind õnnelikuks, Sind rohkem Sinuks. Täiesti ükskõik, mis on moes või mida teised arvavad. Do You!

Leave a Reply